CADXMATS12 ScanNcut DX 12"x12" Scan Mat
Product image 1
Specially designed for scanning— materials up to 1 mm in thickness such as photos, artwork, and delicate papers. The scanning mat ensures a stable scanning quality.
    Brother ScanNCut DX Scanning Mat
    Great for artwork, and delicate papers
    ScanNCut DX 12 x 12 Scanning Mat
    • Great for scanning appliquĆ© patterns, doll clothes patterns, and drawings! Scan materials up to 1mm in thickness.
    • Reusable
    • Size: 12" x 12" (305mm x 305mm).
    • Scanning area 11.68ā€ x 11.76ā€ (296.7mm x 298.8mm).
    • For use with the ScanNCut DX machines.
    -65%
    Product Information
    Shipping & Returns
    Description
      • Reusable
      CADXMATS12 ScanNcut DX 12"x12" Scan Mat | SewingMachine